Spoločne 99

2DMP4ČT15
Réžia:Lukas Moodysson
Hrajú:Gustaf Hammarsten, David Dencik, Henrik Lundström, Jonas Karlsson
Premiéra:6. jún 2024
Dĺžka:115 minút
Žáner:Komédia, Dráma

Spoločne 99 (Tillsammans 99)

Ut, 28. 5.
18:006,00 2DČT

V britkej komédii Lukasa Moodyssona sa členovia štokholmskej komunity zo 70. rokov po dlhom čase opäť stretávajú, aby oživili staré lásky a zistili, že ich životy sú rovnako chaotické ako predtým.

Réžia: Lukas Moodysson  •  Scenár: Lukas Moodysson  •  Kamera: Ellinor Hallin  •  Hrajú: Gustaf Hammarsten, David Dencik, Henrik Lundström, Jonas Karlsson  •  Zvuk: Henric Andersson

V roku 1975 žila skupina idealistov v komunite s názvom Spoločne. Teraz, v roku 1999, má komunita nový dom a je najmenšia na svete - tvoria ju len dvaja ľudia, Göran a Klasse. Klasse sa cíti trochu osamelý, a tak sa rozhodne prekvapiť Görana v deň jeho narodenín. V tejto čiernej komédii obľúbený švédsky režisér Lukas Moodysson konfrontuje dvojicu priateľov s postavami, ktoré im pripadajú úplne cudzie, aby časom pochopili, ako sa všetko mení, a uvedomili si, že nie všetko v živote ide úplne podľa plánu. Lukas Moodysson divákov uvádza, s dávkou uštipačnosti i sympatií, do fiktívnej štokholmskej komunity, ktorú zachytil vo filme Je láska láska (2000), ktorý etabloval jeho prenikavý pohľad na ľudskú slabosť.

Fotogaléria

Nájdi svoj film