Adrenalin Film Festival 25.11.2023

Premiéra:25. november 2023
Dĺžka:200 minút

BIKE NIGHT

Diskusia – MTB expedície s Jarom Tešlárom

Dobrodruh, cestovateľ a vášnivý cyklista Jaro spoznáva svet zo svojho bicykla. Ale nie spôsobom, ako väčšina z nás. Destinácie, ktoré si vyberá, sú totiž poriadne zážitkové a aj to, ako v nich so svojimi kamošmi funguje, nie je úplne pre každého. Alebo žeby áno? Ak ťa lákajú parádne traily s minimom ľudí, prespávanie v prírode a spoznávanie rôznych kultúr, príď sa inšpirovať. Presne to je totiž cieľom Jarových videí. Na festivale si premietneme to najnovšie - Three Shades of Pyrenees.

PRESTÁVKA

Tupungato (Inner Mountaing, Ride on MTB, AJ/ŠJ, 2022, 24min, 12+, anglické titulky)

Tím bajkerov z Južného Tyrolska a Chile sa rozhodne uskutočniť prvý zjazd z vrcholu sopky Tupungato (6,570 mnm) počas 9-dňovej expedície. Tá ich prinúti siahnuť na dno svojich síl, ale zároveň im umožní spoznať najkrajšie miesta Ánd.

The Engine Inside (Anthill Film, AJ, 2023, 32min, 12+, anglické titulky)

Tento film sa snaží prostredníctvom skvelého jazdenia a príbehov 6 rôznych osobností z odlišných kútov sveta povedať, že bicykel je často veľmi podceňovaný vynález. Je to síce v podstate jednoduchý nástroj, ktorý však dokáže svojou silou ovplyvniť klimatické zmeny, mentálne či fyzické zdravie, ekonomický rozvoj, rovnoprávnosť žien a ďalšie dôležité spoločenské témy. V hlavných úlohách sa predstavia RRD Blocks, Janice Tower, Megan Hottman, Jay Bearhead, Nouran Salah a Kwabena Danso. Spolu s Dannym MacAskillom a Robertom Gesinkom.

Fotogaléria

Nájdi svoj film